קישורים שונות
  תעסוקה
קונים   מוכרים
מבצעים   מודעות
שרותים   ביטוחים
בריאות   גיל הזהב
בנקים   כספים
שוק ההון   הנחות
תיירות   נופש
ספורט   מועדונים
מופעים   תרבות
מנויים   חוגים
הודעות חדשות   3  נופש, תיירות, מועדונים, ספורט
אגמון החולה

אגמון החולה קק"ל

אגמון החולה קק"ל הפך לאתר הצפרות החשוב בישראל ואחד החשובים בעולם. העמק שוכן בלב השבר הסורי אפריקני ומשמש ציר נדידה חשוב לעופות.
ייבוש האגם והביצות בעמק החולה תרם למדינת ישראל יותר מ-60 אלף דונם קרקע לעיבוד חקלאי. יישובים רבים בגליל שסבלו ממצוקת קרקע זכו בתוספת חיונית של משבצות חקלאיות. עם זאת, מבחינות אחרות הביא הייבוש פחות תועלת מהצפוי ואף גרם לנזקים: ירידה במפלס אדמת הכבול שהביאה להצפות ופגיעה באיכות מי הכנרת בשל זרימת חנקות משדות החולה לכנרת.
קק"ל התגייסה לשיפור המצב ובשנת 1994 הציפה כ-1,000 דונם ויצרה את אגמון החולה. האגמון תורם לאיכות המים בכנרת ובה בעת נעשה לאתר טבע חשוב,התורם רבות לשיקום הצמחייה הטבעית ועולם החי בעמק החולה. קק"ל דאגה ליצור באגמון ובסביבתו מגוון רחב של בתי גידול: אפיקו המקורי של הירדן הועמק וחזר להיות נהר ובאגמון נוצרו אזורים של מים עמוקים ומים רדודים, של שטחי אחו ושל חורשים. מגוון בתי
הגידול מושך מינים רבים של צמחים ושל בעלי חיים.
אגמון החולה הפך לאתר הצפרות החשוב בישראל ואחד החשובים בעולם. העמק שוכן בלב השבר הסורי אפריקני, המשמש ציר נדידה חשוב לעופות. בעונות הנדידה הסתיו מסמן את תחילת "העונה הבוערת" של האגמון. בשמי העמק חולפים יותר מ-500 מיליון ציפורים נודדות בדרכן מאסיה וממזרח אירופה אל ארצות החום. ציפורים רבות כמו עגורים, טבלנים, צוללים ומינים רבים של ברווזים מעדיפים לבלות את החורף בעמק (טיול חורף לאגמון החולה קק"ל). באביב הציפורים שבות בחזרה דרך עמק החולה אל אתרי הקינון בחלקו הצפוני של כדור הארץ. גם באגמון נוצרים חיים חדשים (אביב באגמון החולה קק"ל).
אגמון החולה קק"ל הוא אתר מרתק גם בקיץ. זו השעה להכיר את העופות היציבים של העמק המקננים בסבך השיחים ובמקומות אחרים מסביב לאגמון. זוהי גם שעתם היפה של צמחי המים, המוצגים לראווה בגן הבוטני שלצד האגמון (הגן הבוטני באגמון החולה קק"ל). אנשי קק"ל אספו מבחר גדול של צמחי מים וצמחי גדות ששרדו בפינות נידחות בעמק הפורחים דווקא בקיץ. בעונה הזו אפשר לצפות גם באוכלוסיות גדולות של הפרפר דנאית הדורה – פרפר ססגוני שנשאר בעמק בדרך כלל עד אוקטובר.
טיול נעים. 

פרטים נוספים: אגמון החולה קק"ל

מפה

למפה של אגמון החולה קק"ל לחצו כאן

שעות פתיחה

ראשון-חמישי מ-9:00 עד שעה לפני השקיעה; שישי-שבת וחגים מ-6:30 עד שעה לפני השקיעה

התאמה למוגבלים בתנועה

נגישות מלאה

טלפונים

מרכז המבקרים: 04-6817137; קו ליער: 1-800-350-550

אתר אינטרנט

 

עמוד פייסבוק

תשלום

החניה והכניסה ללא תשלום. שכירת אמצעי תחבורה וסיורים מודרכים בתשלום. הביקור באגמון מותנה בתשלום של 5 ש"ח לטובת פרויקט העגורים. הביקור בגן הבוטני ללא תוספת תשלום. 

קופון

פעילות לילדים

לפעילות מקוונת לילדים באגמון החולה קק"ל לחצו על התמונה
חזרה לרשימה >>
חיפוש
תיירות פנים, נופשונים,מלונות, טיולים, אתרים
הודעות חדשות
תיירות חו"ל
הודעה חדשה
ספורט
מועדונים
מצגות טיולים של חברי העמותה
למנהל הרווחה למנהל טכני GDM למנהל תוכן GDM
2006 © כל הזכויות שמורות לעמותת עובדי המחקר ברפא''ל created by CyberServe